Kde bolo tam bolo, tam žili štyria čarovní kamaráti. Volali   sa Ela, Oliver, Braňo a Jano. Žili v malom domčeku so štyrmi izbami. Mali totiž čarovné schopnosti. Ela sa vedela premeniť na hocijaké zviera, Oliver sa vedel teleportovať, Braňo vedel byť neviditeľný a Jano vedel ovládať vodu. Každý mal aj vlastné zviera. Ela bieleho tigra Stelu, Braňo koňa, AL Quahirah (kahira), Oliver vlka a Jano medveďa. Chystali sa ísť na cestu na Čiernu horu po Dúhový Kryštál, aby zachránili svoju dedinu.

Raz sa prechádzali po lese a stretli jednorožca. Bol nádherný. Pýtali sa ho na cestu. No jednorožec iba zakýval hlavou a zmizol. Kamaráti boli veľmi prekvapení. Po ceste stretli aj pekelného psa. Unikli mu len o vlások. Stretli tak isto aj vtáka Fénixa ktorý ich odniesol k veľkej medvedici. Len ona a vlčica totiž poznajú cestu, ako sa dostať na Čiernu horu. Medvedica bola obrovská a naháňala strach. Najodvážnejší zo skupiny Braňo sa smelo spýtal či ich neodvedie na Čiernu horu. Medvedica sa veľmi preľakla a hrozivým hlasom zahučala, že sa tam už nikdy nevráti. Povedala, že pozná odvážnu vlčicu, ktorá pozná cestu na Čiernu horu lepšie, ako ona. Ukázala im cestu k vlčici. Vlčica bola spočiatku veľmi príjemná, no keď sa pýtali na Čiernu horu, hneď znervóznela. Ela, ktorá sa vedela premeniť na hocijaké zviera, tak sa v tajnosti spýtala o čo ide. Vlčica na Čiernej hore stratila mláďatá. Rozpovedala im príbeh, ako sa jej tam stratili. Odviedla ich len kúsok a potom im povedala nech idú po chodníku rovno, a tam nájdu jaskyňu, ktorú stráži pytón. Tam je vchod do jaskyne. Znova stretli jednorožca. Tentoraz nezmizol ale povedal, že im pomôže. Vybrali sa s ním  do pytopytónovej jaskyne. Jednorožec si zatiaľ vyrovnal sily s pytónom, kamaráti zatiaľ našli vlčie mláďatá.

Nakoniec vyšli z jaskyne a jednorožec opäť zmizol. Vĺčatá sa vrátili naspäť k vlčici. Večer sa najedli a išli spať. Braňo s Elou zaspali hneď, no Oliver s Janom zaspať nevedeli. Mysleli totiž na magické zbrane, ktoré by im mohli pomôcť pri hľadaní dúhového kryštálu. Ten však stráži dračica v Čiernej hore. Rozhodli sa teda, že pôjdu hľadať zlaté zbrane. Narazili však na hrádzu.

Jano začal byť nervózny, no Oliver ho upokojil. Pripomenul mu, že sa predsa vie teleportovať. Tak sa teda teleportovali na druhú stranu hrádze. Keď tam prišli, čakalo ich veľké prekvapenie. Našli tam manžela medvedice. Hovorili mu, že v mieri prišli po zlaté zbrane. On im ich však nechcel za žiadnych okolností vydať. Dal by im ich len v tom prípade, keby vedeli kde je jeho manželka. Sľúbili mu, že keď zbrane dostanú, odvedú ho k medvedici. Tak aj urobili. Medveď s medvedicou sa objali a chlapci sa vrátili k vlčici domov. Každému pridelili zbraň, akú si zaslúžil. Ele dali luk a šípy, Braňovi dali anaklusmos, čo je špeciálny meč, Oliver si nechal meč a štít no a Jano si nechal trojzubec. Ela sa zobudila keď si chlapci ľahli do postele. Ela zobudila i svojho bieleho tigra, Stelu. Stela išla uloviť dačo pre vlčicu. Nakoniec zobudila všetkých a naraňajkovali sa. Počas jedla začuli silno erdžať Braňovho koňa AL Quahirah (kahira). Ela, keďže poznala reč všetkých zvierat,  z toho tlmočila, že sa rozpráva s nejakým ďalším žrebcom. Všetci šli von a zbadali jednorožca. Bol ťažko zranený. Podľa rozhovoru Ela usúdila, že jednorožec je žrebec a jeho meno je Ostwind. Keď ho deti videli, tak sa preľakli toho zranenia. Ela hneď utekala po veci na ošetrovanie. Keď ho ošetrila tak ho nechali na zotavenie u vlčici v nore.

Vlčica prichýlila všetkých, ktorí požiadali o pomoc.

Deti, aj všetky zvieratá spolu išli k trom vchodom. Tie sa nachádzali pri Čiernej hore, v ktorej bol stále Dúhový kryštál, ktorý potrebovali získať. Oliver sa do každej z nich teleportoval aby zistil, ktorý vchod je správny.

Išli teda do vnútra, prostredným vchodom, ktorý bol vchodom do hory. Ela spadla do diery, nevšimla si ju. Potom ju vták Fénix vytiahol a pokračovali v ceste. Ela však v cieli zistila, že pri páde jej vypadol luk. Šípy mala pri sebe, ale luk nie. Museli sa vrátiť. Našli tam spiacu dračicu, ktorá strážila Dúhový kryštál.  Oliver sa na ňu ihneď chcel vrhnúť, aby ho získal čo najskôr, no jeho vlk ho zastavil tak, že ho zahryzol do mikiny. Nechceli totiž dračicu zobudiť. Ela im vysvetlila plán celej misie. Všetci s ním súhlasili. Najprv, pokiaľ dračica spala,  tak sa opatrne a pomaly snažili prejsť okolo nej ku kryštálu. Jano sa však pošmykol a zobudil ju. Braňo si to hneď všimol a pomohol Janovi. Všetci sa na neho veľmi nahnevali. Aj keď chceli zobrať kryštál v mieri, museli s dračicou začať bojovať, lebo sa kryštálu nechcela vzdať. Keď sa Ela snažila dostať ku kryštálu, tak ju Dračica chytila do drápov. Ela sa takmer zranila pri páde, no našťastie ju Oliver zachránil a odviedol ju pod skalu. Všetci, až na Elu, bojovali s Dračicou,  aby získali kryštál. No nevyšlo im to. Ela sa vtedy rýchlo premenila sa na kanárika,  letela ku kryštálu, zas sa rýchlo premenila, tentokrát na psa a vzala kryštál do papule. Predtým to nikomu nenapadlo, no nakoniec to bol výborný záver. Rýchlo zutekali z jaskyne aj s kryštálom.

Rozlúčili sa so zvieratami a utekali domov zachrániť dedinu pred ľuďmi. Prišli práve včas. Využili silu kryštálu, zachránili dedinu. Opäť zavolali na Fénixa, aby im opäť pomohol a odniesol do Čiernej hory. Išli sa ospravedlniť Dračici. Vyrozprávali jej príbeh prečo museli vziať Dúhový kryštál. Dračica porozumela a nakoniec sa z nich stali kamaráti. Pozvali ju bývať k nim do dediny a  ona súhlasila. Odleteli  a tam žili šťastne až do smrti.

Komentáre nie sú povolené